Rycerze Kolumba

Rada w Kozienicach, nr 15420

Zaprzysiężenie nowej Rady Rycerzy Kolumba

Drukuj
1 2 3

W dniu 06.01.2012 roku w Kozienicach odbyło się zaprzysiężenie nowej Rady Rycerzy Kolumba wKozienicach nr 15420. Patronem Rady jest Matka Kazimiera Gruszczyńska - założycielka Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od Cierpiących w Kozienicach; Kandydatka na Ołtarze.

Na uroczystej mszy świętej w Kościele parafialnym pod wezwaniem św. Rodziny w Kozienicach Rycerze złożyli przysięgę wierności Konstytucji Zakonu Rycerzy Kolumba oraz oficjalnie przyjęli powierzone im funkcje. Po mszy świętej odbyło się spotkanie opłatkowe z udziałem rodzin rycerzy nowopowstałej rady, przyjaciół i zaproszonych gości.

Uroczystości przewodniczyli: Ks. Kanonik Wiesław Lenartowicz z Parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej - Kapelan Rady nr 14 004 z Radomia, Ks. Kanonik Władysław Sarwa (parafia św.Rodziny), Ks. Kanonik Kazimierz Chojnacki (parafia św. Krzyża w Kozienicach) oraz Ks. Kanonik Bogusław Mleczkowski (parafia św. Jakuba Apostoła w Świerżach Górnych), Sekretarz Stanowy Andrzej Anasiak, Wielki Rycerz Rady nr 14004 Marek Podlewski.

 


Informacja na stronie internetowej Rycerzy Kolumba w Polsce o uroczystościach zaprzysiężenia Rady Rycerzy Kolumba w Kozienicach. Czytaj>>>