Ogłoszenia duszpasterskie w I Niedzielę Adwentu - 02 grudnia 2018 r.

1. Dziś rozpoczynamy Adwent. Czas ten ma nas przygotować na przyjście Chrystusa. Nabożeństwem tego okresu liturgicznego są Msze Święte zwane Roratami. Roraty każdego dnia o godz. 700, a dla dzieci o godz. 1700. Zapraszamy do uczestnictwa w roratach wszystkie dzieci. 

 

 1. W tym tygodniu wspominamy znanych świętych. Jutro w liturgii wspominamy św. Franciszka Ksawerego. We wtorek  będziemy czcić św. Barbarę, patronkę górników i hutników, we czwartek św. Mikołaja.

 

 1. W sobotę 8 grudnia, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszej świątyni o godz. 700, 9001630 i 1800. Także w sobotę na Mszy św. o godz. 1630 poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.  

 

 1. W tym tygodniu przypada I środa. I czwartek i I piątek miesiąca. W środę o godz. 1800 – Adoracja i spotkanie dla grupy Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego,  w pierwszy czwartek modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie. Dzieci z klas III przygotowujące się do I Komunii Świętej  mają swoje spotkanie razem z rodzicami we czwartek o godz. 1700.

 

 1. W pierwszy piątek spowiedź zarówno rano o godz. 700, jak i po południu od godz. 1630. O godz. 1500– jak w każdy piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia. 

 

 1. W sklepiku „AVE” pod chórem kościoła możemy nabyć poświęcony opłatek, którym będziemy się dzielić w wigilijny wieczór, oraz świece Caritas na stół wigilijny, z których dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom.

 

 1. Jak co roku Parafialny Zespół Caritas zwraca się z prośbą o przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci z rodzin objętych pomocą Caritas. Przy bocznym ołtarzu znajduje się choinka na której są kartki z wypisanymi imionami i wiekiem dzieci objętych pomocą Caritasu. Osoby, które zechcą przygotować paczkę świąteczną dla tych dzieci, mogą wybrać z choinki z wypisanym imieniem i wiekiem dziecka. Przygotowane paczki można składać pod choinką, w zakrystii lub w sklepiku „AVE” do niedzieli 16 grudnia. Caritas prosi o wsparcie także i dla ludzi starszych, którzy są w potrzebie. Można im pomóc chociażby niektórymi artykułami zwłaszcza spożywczymi. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli, wspierającym modlitwą, pracą i ofiarą działalność charytatywną.

 

 1. W sobotę 8 grudnia w Wysokim Kole Dni Skupienia i wspólnej modlitwy dla narzeczonych. Jest to dzień, kiedy narzeczeni wspólnie z innymi parami mogą się spotkać, prosząc o dobre przeżycie tego czasu, jak i prosić o potrzebne łaski w życiu małżeńskim.

 

 1. W przyszłą niedzielę przeżywamy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Przed świątyniami będą zbierane ofiary do puszek na ten cel.

 

 1. Adwentowy dzień skupienia Służby Zdrowia, odbędzie się w sobotę 15 grudnia w Radomiu w kościele pw. Miłosierdzia Bożego (Jeżowa Wola), godz. 9.45, Adwentowy dzień skupienia dla nauczycieli  w niedzielę 16 grudnia w Radomiu, WSD, godz. 1000.

 

 1. Zapraszamy na „ Wigilijne Spotkanie Mieszkańców Ziemi Kozienickiej”. Kozienicka Wigilia zostanie zorganizowana 14 grudnia o godz. 1630 tak jak w latach ubiegłych na ul. Legionów, przy krytej pływalni Delfin”. Wigilijne spotkanie rozpocznie wspólna modlitwa o godz.1630celebrowana przez księży z kozienickich parafii. W świąteczny klimat uroczystości, kolędując przy szopce bożonarodzeniowej, wprowadzą nas zespoły i chóry działające w Kozienicach oraz uczniowie szkół powiatu kozienickiego. Nie zabraknie degustacji potraw wigilijnych. Organizatorzy – Burmistrz Gminy Kozienice, Starosta Powiatu Kozienickiego, Prezes Enea Wytwarzanie S.Aproboszczowie z kozienickich parafii serdecznie zapraszają.

 

 1. Nasze adwentowe rekolekcje rozpoczną się we czwartek 13 grudnia, Spowiedź w sobotę 15 grudnia.

 

 1. Dzisiaj po Mszach Św. Rycerze Kolumba zbierają ofiary na potrzeby organizacji Orszaku Trzech Króli. 

 

 1. Siostry Franciszkanki od Cierpiących zapraszają młodzież żeńską na Dzień Skupienia w sobotę 8 grudnia o godz. 1100. Bliższe informacje u Sióstr zakonnych, jak również w zakrystii i w gablocie przed kościołem.