Ogłoszenia duszpasterskie w XX niedzielę zwykłą 19 sierpnia 2018.

 

  1. Dzisiaj przed kościołem rodzice dziecka Michałka pochodzącego ze Staszowa z parafii Brzeźnica proszą o pomoc, na operację tego chłopca. 

 

  1. W wielu parafialnych świątyniach i sanktuariach dziękujemy za tegoroczne zbiory. Zwyczaj ten spotykamy w kościele już od IX wieku. Dojrzałe owoce, kwiaty i zboża są symbolem dojrzałości duchowej Maryi i pełni łask, jakimi Bóg Ją obdarzył. Modlitewną pamięcią obejmujemy wszystkich, którzy własną pracą zadbali o ich obfitość, ale również tych, od których będzie zależał sprawiedliwy podział tych dóbr. W przyszłą niedzielę  dożynki Gminne w Świerżach Górnych, które rozpoczną się o godz. 12.00 Mszą Św. dziękczynną za zebrane plony. Organizatorzy serdecznie zapraszają. 

 

  1. W sierpniu pamiętajmy szczególnie o modlitwie w intencji trzeźwości naszego Narodu. Wiele zależy od nas samych. W każdym czasie i na każdym  miejscu miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się grzechowi pijaństwa. Maryi – Królowej złóżmy wotum czasowej lub całkowitej abstynencji. 

 

           W najbliższe dni będziemy obchodzić następujące wspomnienia:

  • Jutro w poniedziałek, 20 sierpnia, świętego Bernarda, opata cysterskiego, który wywarł ogromny wpływ na Europę. Został ogłoszony Doktorem Kościoła; 
  • We wtorek 21 sierpnia, świętego papieża Piusa X, papieża z początku XX wieku, nazywanego często „Papieżem Eucharystii”, gdyż przez swoją działalność i reformy przyczynił się do ożywienia życia eucharystycznego w Kościele. 
  • W środę w liturgii Kościoła wspomnienie NMP. Królowej.
  • W piątek 24 sierpnia wspominamy świętego Bartłomieja Apostoła. Według tradycji, po Zesłaniu Ducha Świętego dotarł z Ewangelią aż do Indii. Zginął prawdopodobnie śmiercią męczeńską w 70 roku na terenie dzisiejszej Armenii. Odpust w parafii Brzóza.

 

  1. W naszej świątyni w przyszłą niedziele 26 sierpnia  o godz. 10.30 Msza św. w intencji Elektrowni Kozienice. Jest to Uroczystość NMP Częstochowskiej. 

 

  1. Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek od Cierpiących zaprasza na spotkanie „ZASŁUCHANE  W SŁOWO”  w sobotę 25 sierpnia o godz. 1200.