Ogłoszenia duszpasterskie w XXVIII Niedzielę – 14 październik 2018 r.

 

  1. Dzisiaj w całej Polsce obchodzony jest Dzień Papieski. Chodzi nie tylko o wdzięczną pamięć o Św. Janie Pawle II, ale o kontynuację jego dzieła.. Przed świątyniami można złożyć ofiarę na Papieskie Dzieło Pomocy Młodym – Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. 

 

  1. 14 październik jest dniem poświęconym Edukacji Narodowej – Dniem i Świętem Nauczyciela. Wszystkim tym, którym drogie jest dzieło nauczania i wychowywania młodych pokoleń, życzymy w tym dniu jak najobfitszego Bożego błogosławieństwa i zapewniamy o modlitewnej pamięci. Oby Boża życzliwość i wdzięczność wychowanków była nagrodą za podejmowany i niejednokrotnie niedoceniany trud nauczycielski. 

 

  1. We wtorek, 16 października, przypada 40. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. 

 

  1. Zbliża się miesiąc listopad – poświęcony pamięci wszystkich zmarłych. Jak co roku, można już zamawiać Msze św. i wypominki w ich intencjach. W pierwszą niedzielę listopada – o godz. 18.00.Uroczysta Msza Św. za zmarłych których pogrzeby odbyły się w tym roku w naszej świątyni. Już dzisiaj zapraszamy do wspólnej modlitwy. Prosimy w miarę możliwości poinformować swoich krewnych i bliskich osobom zmarłym. 

 

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy : jutro Św. Teresy z Avila, we wtorek Św. Jadwigi Śląskiej, a we czwartek 18 października św. Łukasza Ewangelisty. Patrona Służby Zdrowia.

 

  1. Trwa Synod Biskupów w Rzymie. W dniach od 4 do 27 października  trwa w parafiach naszej diecezji modlitwa w intencji młodzieży i Synodu. Będzie to dzień adoracji Najświętszego Sakramentu połączony z modlitwą w intencji młodzieży. Będziemy także modlić się o głęboką wiarę dla naszej młodzieży oraz o to, aby młodzi ludzie dobrze odczytali swoje powołanie życiowe; powołanie do życia   w rodzinie, powołanie do służby Bożej w kapłaństwie, w zakonie lub na misjach. W dekanacie kozienickim i w naszej parafii ten Dzień Modlitwy odbędzie się jutro 15 października. Rozpoczniemy nasze spotkanie  nabożeństwem Koronki do Bożego Miłosierdzia, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00. Na nabożeństwo różańcowe zapraszamy młodzież.