Ogłoszenia duszpasterskie w VIII Niedzielę zwykłą - 03 marca 2019 r.

 

  1. Kończy się okres zwykły roku liturgicznego i czas karnawału. Ostatkowe przyjęcia i zabawy tak jak kiedyś trwają do północy, kiedy to Środa Popielcowa rozpoczyna Wielki Post. Idziemy do Kościoła, pochylamy nasze głowy, a ręka kapłana prószy ją popiołem. Rozpoczyna się czas pokuty  i zastanowienia nad sobą, nad własnym życiem, a rekolekcje pomagają nam starannie przygotować się do sakramentu pokuty. W czasie nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali rozważamy Mękę Pana Jezusa. Pamiętajmy, że Pan Jezus umarł za nasze grzechy i zwyciężył śmierć, otwierając dla nas niebo. Uczestnicząc w nabożeństwach wielkopostnych, poprzez modlitwę, post i wyrzeczenia starajmy się odnaleźć drogę, która poprowadzi nas do naszego Ojca w niebie. 

 

  1. W Środę Popielcową Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.30, 18.00. Na każdej Mszy św. posypanie naszych głów popiołem. W tym dniu każdego chrześcijanina obowiązuje post ścisły. 

 

  1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci w każdy piątek o godz. 17.00, dla dorosłych po Mszy św. o godz.1800. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godz. 1730. 

 

  1. Dzisiaj rozpoczynamy 52 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników. Wiemy jak wiele zła dzieje się wówczas gdy sięgamy po alkohol. W ważnych momentach jako Naród mogliśmy ten zgubny nałóg porzucić i tym zadziwić cały świat. Ale czy tylko w chwilach kryzysowych jesteśmy w stanie powiedzieć stanowcze "Nie" temu co nadal stanowi największe zagrożenie?

 

  1.  Jutro 4 marca, czcimy świętego Kazimierza, polskiego królewicza, który swym  życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć, korupcji ani wyścigu w gromadzeniu doczesnego bogactwa. Jest On Patronem naszej Radomskiej Diecezji.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie dla dzieci komunijnych. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. 

 

  1. W piątek 8 marca Dzień kobiet. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.